2021-2022 навчальний рік

1 вересня 2021 року Днем знань розпочався навчальний рік в Яношівському ліцеї Берегівської міської ради Закарпатської області

22 січня - свято  СОБОРНОСТІ, яке відзначаємо щороку. Символом свята є ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ. Традиційно цього дня в закладах освіти проходять різноманітні заходи. Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники більше 1 років тому. Важливо проаналізувати і врахувати помилки минулого: брак національної єдності на початку ХХ ст., брак досвіду і містечковість інтересів тодішніх українських керманичів призвели до втрати української державності.  Сьогодні, коли маємо українські території, непідконтрольні українській владі, День Соборності – це привід нагадати, що Крим та Донеччина – це Україна.

Не оминуло це свято й наш ліцей. Ми ще раз нагадали наскільки важливо жити в мирі, єдності та злагоді.

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей

Не забуваймо про ці трагічні сторінки нашої історії! Пам'ятаймо і вшановуймо тих, хто загинув !

Запалимо свічку о 16:00!

Що можете бути цінніше за гідність та свободу?

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).
Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року
Щороку  ми нагадуємо для себе , що є справжньою цінністю!

з 15 листопадада в ліцеї проходив тиждень безпеки дорожнього руху. Учні мали змогу повторити правила, ознайомитися з порядком надяння першої домедичної допомоги.

Вся робота протягом тижня була спрямована на підвищення поінформованості учасників  освітнього процесу про негативні наслідки дорожньо-транспортних пригод та стимулювання дій, спрямованих на усунення основних факторів ризику дорожньо-транспортного травматизму.

Солов'ї розливаються ніжно
У зеленім веснянім гаю,
Син до матері каже: — Ця пісня
Дуже схожа на мову твою!

Посміхається мати до сина:
— Пам'ятай, моє миле дитя,
Рідна мова завжди солов'їна,
Зігріває людей все життя!

Наша мова живе й буде жити,
Бо вона, ніби подих весни —
Пам'ятай ти завжди про це, сину,
Рідне слово теплом огорни!

поезію взято із сайту: https://v24.com.ua/uk/greeting/catalog/134-deny-ukrainsykoi-pisemnosti-ta-movi-2021/

Традиційно цього дня всі українці пишуть радіодиктант національної єдності, а в закладах освіти проводять І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика. Ми теж не залишилися остронь свята й взяли активну участь у зазначених подіях.

14 жовтня вся Україна вітає своїх захисників та захисниць зі святом! Дата 14 жовтня була обрана тому, що в Україні вшанування нашого війська на Покрову — це історична традиція. Адже це день українського козацтва та УПА, які завжди були захисним щитом для нашого народу. Ми дякуємо нашим захисникам та захисницям за мужність та героїзм, за чисте небо над головою!

З нагоди свята проведено спортивні  змагання серед здобувачів освіти. Адже захист дежрави відповідальна справа. Той , хто захищає ріду землю та народ, повинен бути спритним, вправним, кмітливим, сильним та витривалим!

29 вересня - вшановуємо всіх загиблих у Бабиному Яру.

Саме це місце стало братською могилою і символом Голокосту в Україні . З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, радянські військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.

Щороку 21 вересня  відзначають День миру! Мир - це спокій у душі,  це сонячний день за вікном, це тишина без вистрілів та канонад, це радість та посмішка на обличчі. Жити в мирі - це дар, який потрібно цінувати  й берегти!

Щороку на початку вересня  проводиться тиждень «Увага! Діти на дорозі!». В рамках тижня пройшли профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху відповідно до плану.

Головною метою є збереження життя й здоров’я дітей на дорогах.  До проведення заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму залучилися  працівники ліцею, учні  – всі ті кому небайдуже збереження дитячого життя на дорозі.

Щоб нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели Єдиний урок  з правил безпечної поведінки на дорозі.  За час літніх канікул діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно,  підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Тому їм необхідно постійно нагадувати прості і загальновідомі речі з основ безпеки життєдіяльності.

Свято  фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності. З нагоди свята в ліцеї  8 вересня пройшли змагання з футболу між вчителями та здобувачами освіти.